Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stronyAby wyniki wyszukiwań w Internecie pokazywały stały wzrost pozycji określonych haseł czy stron www, potrzebne jest tzw. pozycjonowanie. Składa się nań cały zestaw określonych działań, których jedynym celem jest doprowadzenie do tego, by pozycjonowana witryna była jak najlepiej wypromowana – zauważalna w wynikach poszukiwania najpopularniejszych wyszukiwarek w Sieci – takich jak Google, Mamma, Hotbot czy rodzimy Onet.

Pozycjonowanie nie jest w gruncie rzeczy niczym innym, niźli bardzo tanią, ale za to znakomicie skuteczną postacią internetowej reklamy. Prosta zależność wskazuje, iż wysoka pozycja na stronach znanych wyszukiwarek zwiększa ilość wejść na konkretną stronę www. Zazwyczaj są to wejścia potencjalnych klientów, którzy poprzez Sieć chcieliby znaleźć konkretny produkt lub zamówić potrzebną im usługę. Dodatkowym plusem tej metody jest fakt, iż koszty nie rosną równolegle do wzrostu liczby internautów, odwiedzających daną witrynę.

Fachowcy już dawno zauważyli, że pozycje stron www w wyszukiwarkach są zależne od wielu różnorakich czynników. Twierdzi się, iż jest ich ponad setka. Do najważniejszych należy ilość zewnętrznych linków, które prowadzą do konkretnej strony, czyli tzw. Link Popularity.

Oczekiwany rezultat możemy dzięki pozycjonowaniu osiągnąć niekiedy już po kilku dniach, czasem zajmuje to wręcz kilka miesięcy. Wszystko zależy nie tyle od wiedzy i umiejętności pozycjonera, co od popularności pozycjonowanej frazy i jej konkurencyjności. Im większa popularność i konkurencyjność, tym trudniej o uzyskanie wysokiej pozycji na stronach wyszukiwarek.

Zdawać by się mogło, iż dobrze przeprowadzone pozycjonowanie raz na zawsze ustawia naszą stronę w „dobrych” miejscach wyszukiwarek. Tak jednak nie jest. Firmy konkurencyjne musiałyby przestać pozycjonować swoje promowane witryny. Potrzebny jest więc ciągły monitoring, gdyż cel firm konkurencyjnych wobec naszej jest tożsamy – zaistnieć w Sieci na jak najwyższych pozycjach. W tym wypadku na naszą korzyść pracuje zawsze czas. Im dłużej strona www istnieje w Internecie, im dłużej jest zaindeksowana poprzez czołowe wyszukiwarki – tym mniej czasu zajmie satysfakcjonujące nas pozycjonowanie.

Nasza firma podchodzi do pozycjonowania kompleksowo – proponuje bowiem nie tylko wybór słów dla samego pozycjonowania kluczowych, ale też analizę witryn konkurencyjnych wobec stron naszych klientów. Jesteśmy w stanie pozycjonować strony zgodnie z przyjętymi słowami kluczowymi na rynku polskim i poza granicami RP.

Sama usługa pozycjonowania, jak i audyt strony, są bezpłatne. Audyt pozostanie takim już stale z chwilą podpisania umowy, natomiast opłaty za pozycjonowanie na początkowym etapie pokrywa nasza firma. Zależnie od stopnia trudności pozycjonowania – czas ten może wynosić od kilku tygodni do kilku miesięcy.

O pieniądzach mówić się będzie dopiero wówczas, gdy pozycjonowana witryna faktycznie pojawi się w wyszukiwarkach na poczesnym miejscu. Zależnie od branży, konkurencyjności strony etc. – opłaty będą zróżnicowane, zgodnie z załączoną listą, gdzie cena zależna jest od od zajmowanej przez witrynę konkretnej pozycji lub znalezienia się w przyjętym wcześniej przedziale pozycji w wyszukiwarkach.

Wszyscy nasi kontrahenci mogą być pewni, iż zadbamy o to, by co miesiąc otrzymali bieżące raporty, zawierające stan pozycjonowania – miejsca, zajmowane przez uzgodnione z nami frazy. Możemy także zamieszczać w raportach prognozy przesuwania się frazy w najbliższym okresie czasu. Jeśli zaistnieje nagle znaczna zmiana w indeksach Google’a czy Onetu, dotycząca stron naszego klienta, powiadamiamy go o tym drogą mailową. Nie dzieje się to zbyt często – wahnięcia w górę czy w dół następują nie częściej, niż raz w ciągu roku kalendarzowego. Będziemy się wówczas starali wspólnie z naszymi klientami wyjaśnić przyczyny, odpowiadające za zmieniony stan rzeczy.

Rate this post