Jak skutecznie wypromować stronę w Google

Przez wypromowanie stron rozumiemy zestaw czynności na samej stronie i na zewnątrz, który prowadzi do lepszej widoczności w sieci internetowej.

Nieważne czy masz firmę, jesteś odpowiedzialny za stronę instytucji czy po prostu chcesz pokazać światu swoją sztukę. Jeżeli to co prezentujesz nie znajdzie się w internecie, to bardzo ogranicza dostęp innym ludziom. W dzisiejszych czasach nawet osiedlowe sklepy i kawiarenki zachęcają lokalnych użytkowników przez reklamę na stronach internetowych. Oczywiście najlepiej mieć własną stronę. Dopóki jednak nie będzie ona wyskakiwać pod jakimś hasłem w wyszukiwarce możesz zapomnieć o sławie. Tutaj wkracza do akcji promowanie stron. Opisując je od strony uzyskanych efektów są to zabiegi zapewniające wysoką pozycję w wyszukiwarkach (zwłaszcza najpopularniejszych). Tylko co właściwie robi taki specjalista od pozycjonowania?

Zapewnia linki zewnętrzne prowadzące na twoją stronę. Linki te mogą być ukryte w tekstach, można je umieścić w listach i katalogach stron albo bezpośrednio jako odnośniki na przyjaznych stronach. Im więcej dobrej jakości stron będzie wskazywać na twoją stronę jako punkt odniesienia, tym wyżej będzie ona ceniona przez boty wyszukiwarek. W efekcie ma szansę znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania.

Żeby strona była uznana za wartościową nie tylko przez boty, ale tego kto na nią trafi trzeba też zoptymalizować treść. Pozycjonowanie stron obejmuje zarówno optymalizację kodu i treści pod kątem wyszukiwarki jak i pod kątem użytkownika. To ostatnie nazywa się User Experience (w skrócie UX) i jest specjalizacją samą w sobie. Dobrze zoptymalizowana strona jest przyjemna estetycznie, zgodna z najnowszymi standardami technicznymi i estetycznymi, a przede wszystkim łatwo się jej używa. Żeby użytkownik chętnie przeglądał stronę, którą mu prezentujesz musi mieć ona jasną strukturę, przemyślane menu, zachęcające skróty i nie być przeładowana treścią. W ramach uproszczania nie można też przesadzić w drugą stronę. Treść musi być adekwatna do rodzaju strony.

Pozycjonowania można się nauczyć samodzielnie krok po kroku, ale najlepiej poprosić o pomoc specjalistów. Pozwoli ci to zaoszczędzić czas i efekt będzie dużo lepszy.

5/5 - (1 vote)