...

Różnice w wynikach wyszukiwania

Różnice w wynikach wyszukiwania
Różnice w wynikach wyszukiwania
Różnice w wynikach wyszukiwania

Być może mieliście do czynienia z taką sytuacją, w której na dwóch różnych komputerach wyniki wyszukiwania Google były różne. Jeżeli staracie się o wysoką pozycję dla swojej strony taka sytuacja może frustrować. Skąd te różnice? Czy powinniście się przejmować?

Sprawdź czy jesteś zalogowany

Najczęściej ta sytuacja wynika z różnych ustawień konkretnego konta Google. Jeśli korzystasz, z jakiejś usługi Google np. Gmail albo Adwords, to prawdopodobnie pozostajesz zalogowany również podczas każdego przeglądania w wyszukiwarce.

Algorytm działa tak, że pokazuje ci wyniki dopasowane do twoich zainteresowań. Znaczy to, że jeśli jesteś zalogowany na koncie Google, to twoja aktywność jest analizowana przez sztuczną inteligencję. Oglądasz pewne strony, wpisujesz konkretne hasła. Jeżeli kolejne hasło, które wpiszesz nie jest sprecyzowane, to algorytm dostosuje je do wcześniejszych wyników.

Najprostszym sposobem, żeby sprawdzić neutralną wersję wyników jest po prostu wylogowanie z konta.

Niezsynchronizowane bazy danych

Z reguły bazy danych Googla są na bieżąco synchronizowane. Niezależnie od tego czy logujesz się z lokalizacji w Warszawie czy w Nowym Jorku wyniki powinny być takie same. Zdarza się jednak, że między poszczególnymi centrami Googla występują chwilowe różnice. Dlatego zalogowanie w jednej lokalizacji może dać inny wynik niż zalogowanie w innej. Nie powinniście się tym przejmować, po jakimś czasie centra dostosują poszczególne bazy danych.

Google jest najczęściej używaną przeglądarką na świecie. Przez centra codziennie przechodzą miliony zapytań z urządzeń elektronicznych. Dlatego nie łatwo jest utrzymać pełną synchronizację. Najlepiej po prostu sprawdzić wyniki za jakiś czas. Jeśli wcześniej wylogowaliście się z konta, to będą one bardzo podobne, niezależnie od tego z jakiej lokalizacji wysyłacie zapytanie i jakie centrum je przetwarza.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.